Nazywam się Klaudia Romanowska i jestem przedsiębiorcą od 10 lat. Moja działalność zawsze była związana z branżą beauty, SPA i masażu.

Jestem założycielką Akademii SPApower, która pomaga masażystom i osobom z branży rozwijać swoje salony i zdobywać pracę w SPA za granicą. Moje międzynarodowe doświadczenie w pracy w luksusowych SPA i podróżach pozwoliło mi stworzyć markę osobistą, a moja historia jest inspiracją dla innych.

Moją pasją są podróże, psychologia i rozwój osobisty.

Zapraszam Cię do zapoznania się z inspirującą historią powstania mojej marki! :)

MOJA KSIĄŻKA

Moje początki w branży SPA...

W 2015 roku ukończyłam szkołę masażu oraz wiele kursów, poszerzając swoją wiedzę z tej dziedziny. Rok później, w 2016 roku, rozpoczęłam pracę na pół etatu w luksusowym DAY SPA w moim rodzinnym Olsztynie.

Nie tylko kontynuowałam naukę na różnych kierunkach, ale także, jeśli było to możliwe, dorywczo pracowałam w hotelach SPA.

W 2016 roku spełniłam swoje marzenie i kupiłam swój pierwszy stół do masażu. To był wyjątkowy moment, który utwierdził mnie w przekonaniu, że świat SPA i masażu to moje prawdziwe powołanie i pasja.

W 2017 roku podjęłam pierwszą stałą pracę w renomowanym, pięknym 4-gwiazdkowym hotelu na zamku w Giżycku. Jednocześnie realizuję swoje marzenie studiując Kosmetologię & Medi SPA w Olsztynie. Jest to dziedzina, która zawsze mnie fascynowała, dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy dostałam się na te studia. Co więcej, zaczynam zdobywać pierwszą grupę klientów w moim rodzinnym mieście w Olsztynie. Każda osoba widzi we mnie wielką pasję i determinację w dążeniu do celu - otwarcia własnego, skromnego gabinetu. To było wszystko, o czym w tamtym momencie marzyłam... Poniżej załączam jedno z moich pierwszych zdjęć na Instagramie - to 22-letnia ja, rozpoczynająca karierę SPA! Zapraszam do obserwowania mojego Instagrama! Mój nick to – @klaudia.romanowska_

MOJA KSIĄŻKA

Rozwój międzynarodowy – jak to się zaczęło?

W 2018 roku w moim życiu zaszły ogromne zmiany. Zdecydowałam się na przeprowadzkę z Mazur do Gdańska, aby szukać lepszych możliwości rozwoju w branży SPA. Aktywnie działam w mediach społecznościowych, aby docierać do klientów w Trójmieście. Dzięki mojej aktywnej aktywności i uznaniu w mediach społecznościowych nagle otrzymuję niespodziewaną ofertę pracy jako terapeutka SPA na statku skandynawskiej linii. Choć wiem, że aby podjąć tę pracę, muszę rzucić studia, uważam, że warto. Chęć podróżowania zwyciężyła i tym samym rozpoczęłam 2-letnią przygodę pracy w SPA na statku wycieczkowym.

W 2019 roku pracowałam z ogromnym zaangażowaniem. Podbiłam trójmiejski rynek i mój kalendarz był wypełniony po brzegi. Jednocześnie pracowałam jako masażystka na statku oraz prowadziłam własny gabinet masażu w Gdańsku, powoli tworząc własną markę SPApower. Na statku spędziłam 7 dni - a potem kolejne 7 dni na lądzie, co pozwoliło mi idealnie dopasować swój grafik dla klientów. Praca na statku dała mi również cenne doświadczenie międzynarodowe, ponieważ komunikowałam się w języku angielskim z ludźmi różnych narodowości. Doświadczenie to okazało się bardzo cenne w przyszłości i w najbliższej przyszłości...

KURSY DLA MASAŻYSTÓW

Pandemia zmieniła wszystko...

W 2020 roku w czasie pandemii przeszłam trudny okres, przeżyłam załamanie nerwowe i depresję. Byłam zmuszona zamknąć wymarzony gabinet, a praca na statku również została wstrzymana ze względu na pandemię. W jednej chwili straciłem wszystko, na co tak ciężko pracowałam. Byłam totalnie załamana i nie wiedziałam co dalej robić... Było mi tak smutno, że chciałam od tego wszystkiego uciec, więc zaczęłam szukać pracy za granicą. Kolejny cel - znalezienie pracy za granicą - w środku pandemii... Ludzie mówili mi, że oszalałam, że to się nie uda... Ja jednak byłam uparta i postanowiłam osiągnąć swój cel...

W lipcu 2020 udało mi się wreszcie wyjechać z Polski do Holandii, gdzie znalazłam zatrudnienie w ośrodku fizjoterapii i medycyny chińskiej w Rotterdamie. To było niesamowite przeżycie - uczestniczyłam w 5-tygodniowym kursie masażu chińskiego i wielu innych różnorodnych kursach. Wymiana masaży z ludźmi z całego świata. Różne rozmowy o pracy w SPA, duchowości, pracy z emocjami... Doświadczenie w międzynarodowym środowisku i współpraca z ludźmi z różnych krajów Europy, Chin, Tajwanu, Japonii, USA, Kanady rozwijało mnie nie tylko pod względem umiejętności masażu, ale także duchowo. To doświadczenie miało niesamowity wpływ na mój rozwój osobisty. Wkrótce pojawiły się pierwsze projekty związane z moimi produktami. Mimo niepewności ostatnich czasów wahałam się, ale czułam, że to kolejny krok w moim rozwoju...

E-BOOKI DLA MASAŻYSTÓW

Praca za granicą i początek mojej marki

W 2021 roku podczas drugiego lockdownu zakończyłam pracę w Holandii i przeprowadziłam się do Brukseli w Belgii. Niestety przez kilka miesięcy nie mogłam znaleźć pracy w branży SPA ze względu na obostrzenia związane z lockdownem. Barierą była także znajomość języka, ponieważ językiem urzędowym w Belgii jest francuski, więc zacząłam uczyć się języka online. Pomimo wysłania wielu aplikacji i CV, wracałam do domu z kwitkiem – „Twoje doświadczenie jest imponujące, ale zadzwonimy do Ciebie po lockdownie” – słyszałam. Ten stan trwał prawie 6 miesięcy... Po długim oczekiwaniu dostałam telefon - zaproponowano mi pracę w 5-gwiazdkowym hotelu z termami SPA, jednym z najlepszych w północnej części Belgii, na świetnych warunkach! Obsługiwałam klientów w dwóch językach obcych - angielskim i francuskim. W międzyczasie otworzyłam sklep internetowy. W SPA pracowałam 10-12 godzin, a po powrocie do domu, do późnych godzin nocnych zajmowałam się rozwojem sklepu i promocją marki w mediach społecznościowych. Włożyłam w to wszystko, wkładając całe swoje serce, czas i każde możliwe pieniądze, mimo że ostatnie dwa lata były pełne trudności. Mocno wierzyłam w powodzenie mojego projektu, stawiając na wysoką jakość produktów i obsługi klienta. W tym czasie powstała także Akademia SPApower, w której oferowałam konsultacje dla masażystów. Napisałam także swój pierwszy i bestsellerowy e-book „59 pomysłów na posty o masażu” – który okazał się prawdziwym hitem. Moja firma powoli się rozwija, inwestycje w rozwój marki powoli się zwracają i wszystko zmierza w dobrym kierunku...

ZOBACZ BESTSELLERY

Bilet w jedną stronę na Cypr...

W 2022 roku podjęłam odważną decyzję o opuszczeniu dobrej pracy na pełny etat w Belgii i skupieniu się wyłącznie na mojej marce SPApower. Samodzielnie przeniosłam się z deszczowej Belgii na słoneczny Cypr, gdzie kontynuowałam zdalną pracę nad moją marką. W tym czasie stworzyłam aż 10 e-booków dla masażystów, dotyczących mediów społecznościowych, budowania marki osobistej, a także poradników dla młodych masażystów, pomysłów i strategii pozyskiwania klientów. Po raz pierwszy uświadomiłam sobie, że mogę podróżować po świecie dzięki stworzeniu własnej marki w mediach społecznościowych. Moja marka przynosiła mi coraz większe dochody, a moja historia stała się inspiracją dla mojej społeczności. Lojalni klienci wracali do mojego sklepu, pytając o kolejne produkty. Wyruszyłam w podróż po Europie w poszukiwaniu nowych inspiracji i odpowiedzi na to, co chcę dalej tworzyć w SPApower. Przyleciałam do Polski w celu podróży służbowej, odwiedzając moich klientów i kontrahentów. Następnie spędziłam miesiąc w Norwegii, gdzie odpoczywałam, szukałam nowych pomysłów, ale także pracowałam zdalnie. To nie była chwila załamania, a raczej czas refleksji nad tym, co dalej. Następnie odwiedziłam moich rodziców w Berlinie, gdzie uczestniczyłem w moich pierwszych międzynarodowych targach e-commerce i sprzedaży internetowej w Berlinie (zdjęcie obok). Zostałam przez jakiś czas w Niemczech, dzieląc się moimi sukcesami z rodziną i ciesząc się wspólnie spędzonym czasem. W końcu spokój. Wtedy naprawdę uświadomiłam sobie, że po trudnych chwilach w końcu nadeszły dobre czasy... prawda? To jest czas działać dalej, więc w czerwcu 2023 pakuję walizki i lecę z powrotem na Cypr, gdzie rozpoczynam zupełnie nowy etap…

KURSY ONLINE DLA MASAŻYSTÓW

Co udało się stworzyć w 2023 roku ?

W 2023 roku postanowiłam opracować własny kurs online dla masażystów. Ten kurs ma pomóc im wypromować gabinety masażu i pozyskać więcej klientów. Włożyłam w niego dużo swojej wiedzy i doświadczenia, co pozwoliło mi stworzyć własną markę w internecie. Jestem niezwykle szczęśliwa, że kurs okazał się prawdziwym hitem ciesząc się ogromnym zainteresowaniem wśród polskich masażystów i masażystów z całej Europy!

W 2023 kolejnym ważnym krokiem było rozpoczęcie zupełnie nowego projektu mojej Akademii SPApower. Nawiązałam także współpracę międzynarodową z renomowanymi hotelami SPA. Nasza współpraca rozpoczęła się na Cyprze i na Gran Canarii, ale stale rozwijamy ją w innych krajach Unii Europejskiej. Naszym celem jest pomoc masażystom w zdobyciu cennego doświadczenia za granicą, które pozwoli im rozwijać swoje umiejętności i poszerzać horyzonty.

Doskonale wiem, jak trudno jest zbudować międzynarodową karierę w branży SPA i masażu, dlatego zdecydowałam się podzielić swoim doświadczeniem i pomóc innym osiągnąć sukces!

Myślę, że to moja osobista misja i powołanie życiowe. Poprzez Akademię SPApower dążę do zapewnienia lepszej przyszłości wszystkim masażystom, terapeutom SPA, fizjoterapeutom i innym profesjonalistom branży SPA. Otwieram innym drzwi, przez które kiedyś sama musiałam przejść i których nikt mi nie otworzył... musiałam je sama otworzyć ;)

Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co jeszcze przyniesie mi rozwój mojej Akademii SPApower. Jestem pełna energii i gotowa na nowe wyzwania, które pozwolą mi na dalszy rozwój mojej marki i pomogą innym masażystom osiągnąć sukces.

Dziękuję za przeczytanie mojej historii! Mam nadzieję, że dało Ci to POWER do dalszej pracy w naszym pięknym biznesie SPA!

ZOBACZ MÓJ KURS ONLINE

Sukcesy i wyzwania – moje osiągnięcia w lipcu 2024

Rok 2024 jest i będzie dla mnie rokiem pełnym wyzwań i nowych celów i osiągnięć. Oto co udało mi się zdziałać do połowy roku 2024.

1. WSPARCIE REKRUTACJI NA CYPRZE!

🌟 DZIŚ MAMY ROK! 🌟 Od momentu, kiedy zaczęłam rekrutację na Cyprze jako dyrektor HR minął dokładnie rok! 🌴 🇨🇾 W ciągu tego czasu osiągnęłam swoje cele, które nie tylko wpłynęły pozytywnie na rozwój mojej kariery, ale przede wszystkim na życie zawodowe i prywatne wielu osób. 🏆 Ponad 20 pracowników, z całej Europy: m.in Polski, Ukrainy, Litwy, Węgier, Rumunii, Cypru, UK, Hiszpanii, których rekrutowałam, teraz cieszą się słońcem i realizują swoje marzenia zawodowe na Cyprze! ☀️🌺 Pomogłam w otwarciu dwóch nowych filii hoteli w SPA, zatrudniając tam wykwalifikowany personel! 💼💆‍♀️ Odrzuciłam setki wniosków rekrutacyjnych, zdobywając ogromne doświadczenie w selekcji kandydatów! 🚫📄 Poznałam setki masażystów, zmotywowałam ich do nauki języka angielskiego i pogłębiłam swoje zdolności interpersonalne oraz psychologiczne! 💬📚

Już niedługo planuję odwiedzić wszystkich na Cyprze, aby dzielić się swoim doświadczeniem i zapewnić wsparcie w dalszym rozwoju zawodowym! To będzie niesamowity biznesowy wyjazd, pełen pasji i tworzenia cudownych wspomnień! 🌍🌴 Jestem pełna energii i gotowa na kolejne wyzwania! 💪


2. MÓJ 6-tygodniowy PROGRAM MENTORINGOWY "POWERPLAN"

„PowerPlan” – intensywnym 6-tygodniowym programie rozwojowym dla branży masażu. Mój autorski program mentoringowy zapewni Ci intensywną pracę nad rozwojem Twojego biznesu. To ponad 10 godzin wartościowych webinarów, indywidualnych konsultacji i specjalnych bonusów, które pomogą Ci rozwinąć Twój Biznes Masażowy w 6 tygodni! Program będzie organizowany tylko kilka razy w roku. Każdy czas to idealny czas, aby skorzystać z intensywnego rozwoju salonu masażu, dlatego serdecznie zapraszam do udziału!

Więcej o programie:
https://spapower.eu/products/powerplan-6-godni-program-rozwoju-dla-gabinetu-masazu

3. PIERWSZE WYSTĄPIENIE PUBLICZNE! POPROWADZIŁAM WYKŁAD DLA MASAŻYSTÓW!

Mogę się podzielić z Wami moją radością z pierwszego wystąpienia publicznego przed masażystami na wykładzie w szkole Cosinus Olsztyn. Była to dla mnie ogromna przyjemność móc opowiedzieć o szansach i możliwościach rozwoju pracy w SPA za granicą i na statkach wycieczkowych, który odbył się 26 maja w szkole Cosinus w Olsztynie. Było to dla mnie szczególnie wyjątkowe doświadczenie, ponieważ 10 lat temu, również zaczynałam swoją karierę zawodową jako masażystka w moim rodzinnym Olsztynie...

Bardzo mi zależy na tym, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi specjalistami w dziedzinie masażu i kosmetologii. Jeśli prowadzisz ośrodek szkoleniowy, uczelnię wyższą lub szkołę masażu, chętnie zaoferuję wykład dla studentów. Moje międzynarodowe doświadczenie w dziedzinie masażu i kosmetologii pozwoli mi dostarczyć cenne informacje, inspirację oraz wskazówki, które pomogą studentom lepiej zrozumieć i rozwijać się w tej dziedzinie. Spotkania będą obejmować różne tematy, a także aspekty prowadzenia własnego biznesu w branży SPA w Polsce i za granicą. Będę również odpowiadać na trudne pytania, które mogą się pojawić w trakcie nauki i praktyki zawodowej młodych masażystów.

WSPÓŁPRACA:
spapower.academy@gmail.com
4. ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ "BEZCZELNE MARZENIA" W Düsseldorfie w 1 września!

Mam przyjemność ogłosić, że jako jedna z 5 Polek i kobiet biznesu za granicą, otrzymałam możliwość wygłoszenia prelekcji na niezwykłej konferencji "Bezczelne marzenia" w wrześniu w Düsseldorfie na konferencji z wyjątkowym gościem specjalnym jakim będzie Fryderyk Karzełek!

Dziękuje za zaproszenie Wioletta Tarach i możliwość uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu 😍 Jestem niezwykle podekscytowana i wdzięczna za zaproszenie na ten niezwykły event i możliwością podzielenia się swoimi osiągnięciami i historią!


5. WYDANIE MOJEJ KSIĄŻKI!

Wielkimi krokami zbliża się publikacja mojej pierwszej książki! Więcej szczegółów niebawem ! ;)

KSIĄŻKA:
https://spapower.eu/products/ksiazka-klaudia-romanowska


6. WRÓCIŁAM NA STUDIA!

W mojej Akademii oferuję ogrom rozwoju dla innych. Praca pochłania mnie czasem tak bardzo, że często brak mi czasu dla siebie i na rozwijanie swoich pasji. W swoim życiu zawodowym zawsze bardzo dużo pracowałam, później 2 lata podróżowałam po świecie, ale teraz przyszedł czas na nowy etap. Zawsze bardzo marzyłam, aby wrócić na studia jednak moje intensywne życie zawodowe i podróże, nie sprzyjały i nie tworzyły okoliczności, w których te studia mogłam podjąć. Zdecydowałam zatem, że w tym roku to zmienię. Od października rozpoczynam naukę na kierunku PSYCHOLOGIA W BIZNESIE I ZARZĄDZANIU. Jest to kierunek mojego dalszego rozwoju, który mnie niezmiennie pasjonuje od lat. Osobiście jestem niezmiernie zadowolona z tej decyzji, co oczywiście będzie z czasem miało ogromne odzwierciedlenie także w moim biznesie i dla całej Akademii. Tak, można pójść na studia w wieku 30 lat, czemu nie ;) Trzymajcie kciuki! :)

7. SPRZEDAŻ CZĘŚCI MOJEJ MARKI - ŚWIECE SOJOWE

Ponieważ ostatecznie wybrałam edukację jako kierunek swojego dalszego rozwoju, w którym czuję się także najlepiej, podjęłam trudną decyzję o sprzedaży części mojej marki.

Marka oferuje wysokiej jakości świeczki ręcznie wykonane z naturalnych składników, które doskonale nadają się do relaksacyjnych wieczorów, aromaterapii czy też jako elegancki dodatek do wnętrz, takich jak salony SPA.

Zainteresowanych proszę o kontakt:
spapower.candles@gmail.com8. MOJA MARKA OSOBISTA

Nie można ukryć, że podczas tworzenia Akademii, postała moja osobista marka jako Klaudia Romanowska. Wobec stworzyliśmy stronę www.klaudiaromanowska.com , nad którą stale pracujemy.Rozpocznij ze mną swoją podróż do sukcesu w branży masażu, spa, fizjoterapii i beauty. Dołączcie do nas i bądźcie gotowi na nowe wyzwania oraz rozwój swojej marki w 2024 roku!

Życzę Wam samych sukcesów w 2024 i mnóstwo POWERA do działania! :)

Klaudia Romanowska 
Założycielka SPApower Academy

MOJA KSIĄŻKA