Masażysto - napisz poprawnie swoje CV! Porady i wskazówki.

Masażysto - napisz poprawnie swoje CV! Porady i wskazówki.

Dziś chciałabym podzielić się z Wami kilkoma cennymi wskazówkami na temat pisania CV do pracy w branży SPA za granicą. Jako dyrektor działu HR rekrutującego do pracy w SPA na Cyprze, mam duże doświadczenie w selekcji kandydatów i wiem, na co zwracają uwagę zagraniczni pracodawcy.

Masażyści, czyli osoby, które zajmują się profesjonalnym wykonywaniem masaży, często mają trudności z prawidłowym przygotowaniem swojego CV. Jest to dokument, który powinien przyciągać uwagę pracodawców i jednocześnie odpowiednio przedstawiać zawodowe doświadczenie i umiejętności kandydata. Niestety, wielu masażystów popełnia błędy podczas pisania swojego CV, co może skutkować brakiem zainteresowania ze strony potencjalnych pracodawców.

Oto kilka tipów, które warto mieć na uwadze przy tworzeniu CV:

1. Napisz swoje CV w języku angielskim - jest to kluczowe dla pracy za granicą, ponieważ większość pracodawców zagranicznych oczekuje CV w tym właśnie języku. Jednym z najczęstszych błędów, popełnianych przez masażystów podczas pisania CV, jest wysyłanie go w języku polskim, podczas gdy aplikują oni o pracę za granicą. W takich przypadkach, CV powinno być napisane w języku angielskim, który jest powszechnie stosowany w międzynarodowych relacjach biznesowych. Dodatkowo, często brakuje numeru telefonu lub kontaktu przez aplikacje takie jak WhatsApp, które są często wykorzystywane przez pracodawców za granicą do komunikacji z kandydatami.

2. Załącz klauzulę na przetwarzanie danych osobowych po angielsku. To ważne, aby potencjalny pracodawca mógł legalnie kontaktować się z Tobą w dalszym procesie rekrutacji. Kolejnym istotnym elementem, który często jest pomijany przez masażystów, jest brak klauzury na przetwarzanie danych osobowych. Bez tego zapisu, osoba zajmująca się rekrutacją, nie może legalnie kontaktować się z kandydatem, co może uniemożliwić dalszy proces rekrutacyjny. 

3. Starannie opisz swoje doświadczenie i umiejętności. Warto podkreślić swoje kwalifikacje oraz specjalizacje, które mają bezpośredni związek z poszukiwaną przez pracodawcę pozycją. Ważne jest również dbanie o ogólny wygląd i estetykę CV - warto uwzględnić profesjonalne zdjęcie, jednak nie jest to wymagane. W tym pomoże Ci program CANVA, w którym pod piękne gotowe szablony CV, podstawisz jedynie swoje dane... i gotowe! :) Program jest dostępny w wersji bezpłatnej i płatnej. 

4. Poprawnie wypisz języki, którymi posługujesz się i ich poziom znajomości. Jest to istotna informacja dla pracodawców zagranicznych, którzy często wymagają znajomości języków obcych. Warto również pamiętać o poprawnym wypisaniu języków, którymi posługujemy się i ich poziomie znajomości. Jest to ważna rubryka w CV, zwłaszcza jeśli aplikujemy o pracę za granicą, gdzie znajomość języków obcych jest wymagana w kontakcie z klientem, ale także w środowisku pracy. Staranne przygotowanie i poprawne napisanie CV może zwiększyć nasze szanse na znalezienie pracy jako masażysta zarówno w kraju, jak i za granicą.

5. Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim. Przed rozmową kwalifikacyjną w języku angielskim zalecam przygotowanie się poprzez powtórzenie słówek i zwrotów w tym języku, co pozwoli Ci poczuć się pewniej i komfortowo podczas rozmowy. Jeśli brakuje Ci materiałów, warto skorzystać z naszego szybkiego kursu angielskiego, który zawiera niezbędne zwroty do pracy w SPA za granicą, jak również wskazówki i pytania oraz gotowe scenariusze odpowiedzi, które często pojawiają się na rozmowach kwalifikacyjnych... ;)  Link do kursu "SZYBKI KURS ANGIELSKIEGO W SPA" znajdziesz tutaj >>> https://spapower.eu/products/kurs-online-angielski-w-masazu-i-spa

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się pomocne podczas tworzenia CV i pozwolą Wam zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy w SPA za granicą. Zachęcam również do korzystania z moich kursów online, które mogą być wsparciem w zarówno w rozwijaniu swojej kariery, jak i poszerzaniu wiedzy z zakresu masażu i SPA.

Podsumowując, masażyści powinni zwracać szczególną uwagę na prawidłowe przygotowanie swojego CV, ponieważ jest to pierwszy kontakt z potencjalnymi pracodawcami. Dbając o wszystkie wymienione powyżej elementy, można zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy jako masażysta.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w dalszej karierze zawodowej!

Klaudia Romanowska 
Założycielka SPApower Academy
Powrót do blogu

Zostaw komentarz