Co warto wiedzieć zaczynając przygodę z masażem?

Co warto wiedzieć zaczynając przygodę z masażem?

Jak zyskać pewność siebie w wykonywaniu masażu?


Każdy kiedyś zaczynał coś nowego, więc wyrzuć z głowy myśli o słabym masowaniu i niepewności, czy klienci będą zadowoleni. Przykładowo, po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, czy jeździłeś tak samo jak po pierwszym miesiącu, roku czy po 10 latach? Pewnie nie. Tak samo jest z masażem – to proces rozwoju umiejętności i pracy z ciałem.

Zamiast wątpić, nabierz pewności siebie. Wyobraź sobie, że jesteś specjalistą, odpowiedzialnym za przeprowadzenie zabiegu, tak aby klient wrócił do pełnej sprawności. Skup się na procesie leczenia, a nie na swoich wątpliwościach. Klienci przychodzą do Ciebie jako do profesjonalisty, więc weź tę rolę i bądź profesjonalistą w każdym calu.

Pamiętaj, że na początku zawsze możesz przeprowadzić wywiad i przygotować się do zabiegu, jeśli klient ma jakieś schorzenia. Nie bój się szukać informacji na sprawdzonych forach czy u zaufanych kolegów po fachu. Twoja pewność siebie musi być przodująca, ponieważ jesteś odpowiedzią na problemy klientów.

Warto również pamiętać, że wybrałeś wspaniały zawód i masz potencjał, aby pomagać innym. Idź i dziel się nim z odwagą, zamiast stwarzać sobie dodatkowe wątpliwości. Wszystko będzie dobrze!

Niezwykła podróż masażystki: Rozwijanie umiejętności i kariery za granicą

Masaż to nie tylko praca, to pasja, która pozwala nam rozwijać się i poszerzać horyzonty zawodowe w niespodziewany sposób. Moje doświadczenia zaczęły się w Olsztynie, skąd wyruszyłam w niezaplanowaną podróż zawodową. Praca na statku pasażerskim w SPA jako masażystka czy otwarcie gabinetu w Gdańsku były dla mnie ogromnym wyzwaniem, lecz nie czułam, że moje umiejętności były gorsze od innych. Ta lekcja nauczyła mnie, że nie ma ograniczeń.

Po pandemii zdecydowałam się na wyjazd za granicę, co okazało się kolejnym życiowym strzałem w dziesiątkę. Międzynarodowe doświadczenie w masażu i pracy w SPA zaowocowało powstaniem Akademii SPApower, gdzie dzielę się swoją drogą, pokazując, że w masażu można osiągnąć wiele. Masaż to nie tylko umiejętności, to także biznesowa zaradność, odwaga i bycie dobrym przedsiębiorcą.

Moje doświadczenia nauczyły mnie, że początki mogą być skromne, ale to, ile osiągniemy, zależy od naszej determinacji. Aplikuj do najlepszych ośrodków, tam gdzie marzysz pracować. Po prostu spróbuj, bo najgorsze co może się stać, to brak odpowiedzi. Nie planuj zbyt wiele, bo za granicą podejście do masażu jest zupełnie inne niż w Polsce. Pamiętaj, że możesz podróżować i masować, aplikować z sezonu na sezon do różnych kurortów i ośrodków, poznając ciekawych ludzi z różnych kultur.

Dlatego, gdy zaczynasz, pamiętaj, że masaż to nie tylko umiejętności, to także odwaga, przedsiębiorczość i otwartość na nowe doświadczenia. Świat stoi otworem, więc idź i odkrywaj go!

APLIKUJ DO PRACY NA CYPRZE NA SEZON 2024:

https://spapower.eu/pages/oferta-pracy-w-spa-na-cyprze-2024


Określ swoją ścieżkę jako masażysta - Rada dla młodych profesjonalistów

Jako masażysta, kluczowe jest określenie swojej ścieżki działania, a nie bieganie za trendami. Trzymaj się wyznaczonej drogi i rozwijaj się w wybranej dziedzinie. Moje doświadczenia podpowiadają, że warto wybrać swoją ścieżkę i trzymać się jej konsekwentnie.

Na przykład, zawsze chciałam specjalizować się w relaksacji, SPA i odnowie biologicznej, co zaowocowało pracą w ośrodkach o najwyższym standardzie. Dlaczego? Ponieważ byłam specjalistką w tej dziedzinie i znałam dokładnie specyfikacje takich ośrodków. Wybór ścieżki to klucz do sukcesu.

Jeśli czujesz, że masaż rehabilitacyjny jest Twoją drogą, może warto pomyśleć o zawodzie fizjoterapeuty. Możesz zrobić kilka kursów na ten temat, porozmawiać z fizjoterapeutami i podjąć decyzję. Nie ma na co czekać. Podobnie jest w przypadku kosmetologii. Po prostu idź za głosem serca, a doświadczenie pokaże, co jest dla Ciebie najlepsze.

Próbuj różnych technik, wymieniaj się doświadczeniami z kolegami masażystami. Proces doświadczania jest ważny. Gdy już znasz swoją drogę, trzymaj się jej. Nie idź za pokusą, bo każdy robi to czy tamto. Wybierz kursy, które Cię naprawdę interesują, a nie z potrzeby poczucia obowiązku bo to jest teraz ta "topie"... 

Jeśli marzysz o pracy za granicą, przygotuj się odpowiednio. Określ czas na doskonalenie języka angielskiego i staranne wysłanie CV do najlepszych ośrodków.

Cel - działanie - efekty. To klucz do sukcesu.

Trzymaj się wybranej ścieżki, podejmuj działania, a efekty same przyjdą. To wszystko, co jest naprawdę istotne.

Mam nadzieję, że te rady pomogą młodym masażystom w określeniu swojej ścieżki zawodowej.

Skorzystaj z naszych kursów, które pozwolą Ci rozwijać się w branży masażu:

https://spapower.eu/collections/oferta-dla-masazystow-2024



Konsultacje indywidualne, porady, mentoring:

 

https://spapower.eu/products/mentoring-1-1-z-klaudia-romanowska

 

Szkolenia stacjonarne w Gdańsku, zapisy na luty/marzec/kwiecień: 

https://spapower.eu/products/szkolenie-social-media-w-masazu-i-branzy-spa



APLIKUJ DO PRACY NA CYPRZE NA SEZON 2024:

https://spapower.eu/pages/oferta-pracy-w-spa-na-cyprze-2024

 



S
PApower Acadmy - tworzymy lepszą przyszłość dla masażystów

 

Klaudia Romanowska

Założycielka SPApower Academy

Powrót do blogu

Zostaw komentarz